Evropë SQEvropë.Portal SQ

Marina gjermane përfshihet në hetimin rreth rrjedhjes së gazit nga “Rrjedha Veriore”

- Ministrja gjermane e Mbrojtjes, Kristin Lambreht sot konfirmoi se marina ushtarake gjermane është përfshirë në hetimin rreth incidentit me rrjedhjen e gazit nga sistemi i gazsjellësit "Rrjedha Veriore" në Detin Baltik. Ajo shtoi se situata duhet të sqarohet dhe shpejtë të identifikohen përgjegjësit.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle