0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Mariçiq: Vizita e nesërme e Petkovit është sinjal i mirë për hapjen e një procesi të ri

Ministri Bojan Mriçiq i cili në Qeverinë e re do të jetë zëvendëskryeministër i Çështjeve Evropiane, vlerëson se vizita e nesërme e kryeministrit bullgar Kirill Petkov është shenjë dhe sinjal i mirë për hapjen e një procesi të ri, pasi nga të dyja anët e kufirit, siç tha, ka qeveri të reja të cilave duhet t'u jepet mundësia për t'i nxjerrë leksionet e mësuara nga rrjedha e deritanishme e procesit, si edhe t'i përshpejtojnë angazhimet për zgjidhjen e çështjeve të hapura.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle