0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Mariçiq: SHBA është partneri dhe miku jonë në rrugën drejt anëtarësimit në BE

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbeten partneri dhe miku jonë në rrugën drejt anëtarësimit të plotë të Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian, ka shkruar në Fejsbuk zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bojan Mariçiq, pas takimit me senatorin amerikan Kris Marfi, në të cilën pjesë mori edhe kryeministri Dimitar Kovaçevski, në kuadër të Konferencës së 58-të të Sigurisë në Mynih, e cila këtë vit i kushtohet temës “Bashkëpunimi ndërkombëtar në kohë krizash në rritje”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle