0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Mariçiq: Praktika e mosndërhyrjes në punët e brendshme të shteteve fqinje vazhdon

Deklarimi dhe definimi i asaj se çfarë bashkësie etnike ekziston në secilin nga shtetet në rajon mendoj se nuk do të ishte produktive në këtë moment, ne nisemi nga parimet dhe praktikat evropiane dhe kjo do të mbetet kësisoj, ky është obligim i jonë kushtetues, tha ministri Bojan Mariçiq duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve në konferencën e sotme për shtyp me ministren gjermane për Evropë, Ana Lirman.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle