0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Mariçiq: Plani është që vitin e ardhshëm të digjitalizohen 200 salla gjyqësore

Ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq kumtoi sot se është bërë plan digjitalizimi i cili do të mundësojë që gati 200 salla gjyqësore në të gjithë vendin të pajisen me pajisje të përshtatshme, të dhuruara nga disa entitete të huaja, Ambasadat e SHBA-së dhe Norvegjisë , OSBE-së dhe BE-së. Digjitalizimi duhet të mundësojë onlajn gjykime. Mariçiq e përgëzoi Gjykatën në Kavadar, si më e përgatitura dhe e para në procesin e digjitalizimit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle