0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Mariçiq: Paqja, stabiliteti dhe siguria janë garantuar për vendin tonë

Zëvendëskryeministri i obliguar për çështje evropiane, Bojan Mariçiq, sot e kryesoi delegacionin qeveritar të përbërë nga ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski dhe zëvendësministri i Mbrojtjes, Bashkim Hasani, i cili me rastin e Ditës së Armatës së Republikës së Maqedonisë së Veriut vendosi kurora me lule të freskëta në varrezat partizane në Butel, dhe në varret e gjeneralit Mihajlo Apostolski dhe tek varret e presidentëve të ndjerë të shtetit dhe komandantë suprem të armatës Kiro Gligorov dhe Boris Trajkovski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle