0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQShoqëri SQ

Mariçiq nga Strasburgu: Rolin e Parlamentit në negociatat aderuese do ta definojmë me Memorandum për bashkëpunim

Zëvendëskryeministri për çështje evropiane dhe kryenegociator me Bashkimin Evropian, Bojan Mariçiq, në fjalimin e tij në takimin e 20-të të Komisionit të përzier parlamentar midis Maqedonisë së Veriut dhe BE-së, e theksoi rëndësinë për përfshirje dhe bashkëpunim me aktorë të ndryshëm shoqëror, duke vendosur theks në Parlamentin, si institucion kyç për avancimin e negociatave dhe dinamikën e tyre.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle