0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Mariçiq nga Strasburgu: Jemi të përkushtuar në negociata, por nevojitet konsensus nacional për BE

Parlamenti do të jetë partner kyç në inkuadrimin në BE, nga i cili do të varet dinamika e rrjedhës së negociatave, posaçërisht nga roli dhe aktiviteti i trupave të tij - Komisioni për çështje evropiane dhe Këshilli nacional për eurointegrime, deklaroi sot në Strasburg zëvendës kryetari i Qeverisë i angazhuar për çështje evropiane, Bojan Mariçiq, gjatë takimit të 20-t të Komitetit të përzier parlamentar es Maqedonisë së Veriut dhe BE-së, i pari pasi që shteti ynë i hapi negociatat me Bashkimin Evropian.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle