0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Mariçiq nga Podgorica: Ballkani Perëndimor meriton të ardhme të sigurt dhe evropiane

Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq në fjalimin në konferencën “Forumi i integrimit ballkanik 2021” që u mbajt në Podgoricë ka thënë se në interes gjeostrategjik të Unionit është që ta integrojë Ballkanin Perëndimor. Sipas tij situata momentale jep hapësirë të hapen çështje të reja, ndërsa bllokadat do të vazhdojnë të inkurajojnë forcat retrograde që kundërshtojnë unitetin evropian dhe vlerat.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle