0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Mariçiq në Bruksel në takime me Varhejin dhe Rejndersin

Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq që nesër do të qëndrojë në vizitë disaditore në Bruksel. Është paraparë të takohet me eurokomisarin për Zgjerim, Oliver Varheji dhe eurokomisarin për Drejtësi, Didier Rejnders. Temë e bisedimeve, siç kumtoi Ministria e Drejtësisë, do të jenë eurointegrimet e vendit, reformat në gjyqësi dhe qeverisja e së drejtës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle