0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Mariçiq-Linde: Suedia jep mbështetje të qartë për eurointegrimet e Maqedonisë së Veriut

Zëvendëskryeministri për çështje evropiane, Bojan Mariçiq, mbajtën takim tet-a-tet me ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde, ku u konfirmua përkushtimi parimor dhe konsekuent ndaj politikës së zgjerimit të BE-së, përmes kritereve të vendosura dhe mbështetjes që ia jep Maqedonisë së Veriut në procesin eurointegrues.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle