0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Mariçiq: Kemi mundësi për integrim evropian me gjuhë dhe identitet të pastër maqedonas, pa kurrfarë kushtëzimesh

Zëvendës kryetari i Qeverisë, i obliguar për çështje evropiane, Bojan Mariçiq në profilin e tij në Fejsbuk ka shkruar se me propozimin francez kemi mundësi që ta fillojmë procesin negocues në gjuhën maqedonase, të njohur nga tërë Bashkimi Evropian.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle