0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Mariçiq: Kemi bazë të mirë të gatishmërisë, e rëndësishme është ta mbajmë dinamikën e procesit të negociatave

Maqedonia e Veriut ka një bazë të mirë dhe përgatitje të mirë, por tani duhet të tregojmë vazhdimësi në realizimin e kritereve të anëtarësimit në BE, deklaroi sot në Bruksel zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiq, në takimin e dytë të skriningut dypalësh për kapitullin 24 – "Drejtësia, Liria dhe Siguria".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle