0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Mariçiq: Jemi të gatshëm të flasim për vendosjen e bullgarëve në Kushtetutë, për gjuhën nuk ka lëshime

Asnjë ndalesë rreth gjuhës maqedonase nuk guxon të ketë në kornizën negociuese, për shkak se konsiderojmë se kemi të drejtë për këtë. Bullgaria ka pozicionin e saj në raport me gjuhën maqedonase, por do të shohim se çfarë raporti do të ndërtojë ajo drejt kornizës negociuese dhe drejt kësaj çështje, por kjo është temë e bisedave dhe negociatave, deklaroi sonte zëvendëskryeministri për eurointegrime, Bojan Mariçiq në "Tema na denot" në TV Sitel.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle