0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Mariçiq: Jemi gati për zgjedhje të drejta dhe demokratike, pres që të përdoren pajisjet “fingerprint”

Nuk ka disponim për shtyrjen e zgjedhjeve lokale, theksoi ministri I Drejtësisë Bojan Mariçiq, i cili, në lidhje me furnizimin dhe vënien në funksion të pajisjeve “fingerprint” që ishin kusht i opozitës, tha se është shumë më e përshtatshme për të bërë korrigjime në ligj dhe për të mundësuar verifikimin e identitetit të zgjedhësit ashtu si më parë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle