0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Mariçiq: Integrimi evropian nuk është vetëm prioritet strategjik, por edhe pjesë e strategjisë së brendshme të zhvillimit

Kemi treguar kapacitete për realizimin e projekteve të financuara nga grantet e BE-së, por edhe pjesëmarrje në shumë politika të përbashkëta sektoriale të BE-së, duke dëshmuar se integrimet evropiane nuk janë vetëm prioritet strategjik, por edhe pjesë e zhvillimit të brendshëm strategjik, deklaroi sot zëvendëskryeministri i angazhuar për Çështje evropiane dhe koordinatori nacional i IPA-s, Bojan Mariçiq, gjatë fjalimit në seancën tematike të qeverisë për projektet IPA.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle