0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQSektori civil SQShkup SQShoqëri SQ

Mariçiq: I forcojmë kapacitetet për programimin dhe shfrytëzimin e IPA fondeve për përfitime më të mëdha për qytetarët

Zëvendëskryeministri për çështje evropiane dhe IPA koordinator kombëtar, Bojan Mariçiq sot mbajti takim me ministrat për aktivitetet të cilat vijojnë nga fusha e IPA fondeve dhe ndihma donatore, me ç'rast e theksoi rëndësinë nga përfshirja direkte e ministrave dikasterial në punën e grupeve sektoriale të punës, me çka do të konfirmohet përkushtimi politik i procesit të programimit dhe shfrytëzimi i IPA.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle