0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Mariçiq – Gabriell: Me fillimin e negociatave po avancojmë koordinimin me Bankën Evropiane Investuese

Zëvendëskryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiq, sot ka zhvilluar takim me drejtorin e zyrës së Bankës Evropiane Investuese në Shkup, Bjorn Gabriell, ku është biseduar për bashkëpunimin dhe promovimin e koordinimit, me fokus të veçantë në infrastrukturën dhe projektet në fushën e transportit, energjisë dhe mjedisit, fusha të rëndësishme për zhvillimin e qëndrueshëm të Maqedonisë së Veriut dhe për arritjen e standardeve evropiane dhe progresin në reforma.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle