0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Mariçiq: Është tragjikomike që të më sulmojnë për ndikim në gjyqësor njerëz të cilët ishin simbol i gjyqësorit të robëruar

- Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq tha se qëllimi i thirrjes së tij të gjykatësve që ta shpjegojnë vendimin për lëshim të ish-drejtorit të DSK-së, Sasho Mijallkov nga paraburgimi ishte që t'i bëjë thirrje fellës gjyqësore dhe prokuroriale për llogaridhënie para publikut sepse, siç bëhet e ditur, publiku e akuzon pushtetin ekzekutiv për vendimet e mira, por më shpesh për vendimet e këqija pse të pabaza gjyqësore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle