0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Mariçiq: Çështjet historike nuk do të jenë pjesë e kornizës negociuese

Në këtë fazë ne ende i shqyrtojmë dokumentet në pako, ashtu siç janë propozuar dhe pasi të gjitha dokumentet do të shqyrtohen, do të pajtohemi ose nuk do të pajtohemi, varësisht nga rezultati, por nëse pajtohemi me këtë pako, kjo do të nënkuptojë edhe fillim të shpejtë të të gjitha procedurave, u përgjigj zëvendëskryeministri për çështje evropiane Bojan Mariçiq në konferencën e sotme për shtyp në pyetje të gazetarëve se cila është procedura për miratimin e kornizës negociuese tek ne në institucionet vendore dhe në cilën pjesë të këtij propozimi kemi garanci se këto janë kërkesat e fundit nga Sofja.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle