0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Mariçiq: Bullgaria ka një mundësi historike të shtrijë dorën, presim ta heqin mosmarrëveshjen me Kornizën negociuese

 Treguam se dimë të ndërtojmë ura me fqinjët dhe të shtrijmë dorën. Sot, Qeveria e Bullgarisë dhe presidenti Rumen Radevi, kanë një mundësi historike të shtrijnë dorën që të ndërtojmë një urë të besimit dhe miqësisë. Presim ta heqin mosmarrëveshjen  me Kornizën negociuese, të liruar nga të gjitha barrët dypalëshe, që të mund ta mbajmë konferencën e parë ndërqeveritare dhe me këtë të fillojë procesi i negociatave inkuadruese, deklaroi sot zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bojan Mariçiqi në panel diskutimin "Demokracia në Evropë - 30 vjet pas Traktatit të Mastrihtit: Çështje të reja për të ardhmen evropiane dhe dilemat lidhur me zgjerimin".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle