0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Mariçiq – Aksinte: Anëtarësimi në BE nuk është interes vetëm i Maqedonisë së Veriut, por edhe i tërë Ballkanit Perëndimor

Zëvendëskryeministri i angazhuar për çështje evropiane, Bojan Mariçiq sot pati takim me ambasadoren e Rumanisë në Maqedoni të Veriut, Adela Monika Aksinte, me të cilën biseduan për dinamikën e procesit eurointegrues të Maqedonisë së Veriut dhe vendeve nga rajoni, si dhe sfidat në këtë periudhë me të cilat përballet vendi në rrugën drejt fillimit të negociatave.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle