0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQShoqëri SQ

Mariçiq: Akademia është një tempull i arsimit në sistemin gjyqësor

- Reformat në gjyqësi nuk janë vetëm kriter për BE-në, por janë bazë e qeverisjes të së drejtës, që është e rëndësishme në prosperitetin, përparimin dhe mirëqenien e shtetit dhe qytetarëve të saj, theksoi ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq në shënimin e 15 vjetorit të themelimit të Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë Publik.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle