0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Mariçiq: Agresioni i Rusisë në Ukrainë do të sjellë fatkeqësi, viktima dhe paqëndrueshmëri në Evropë

Ne gjithmonë kemi qenë për zgjidhje diplomatike, bisedime dhe kundër luftës. Prandaj qëndrojmë me Ukrainën duke vlerësuar se ky agresion ushtarak i Rusisë do të sjellë fatkeqësi, viktima dhe paqëndrueshmëri në Evropë, deklaroi zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiqi për Radion e Maqedonisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle