0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Mariçiq: 23 maji është simbol për kontributin shoqëror dhe kulturor të vllehëve në shtetin bashkëkohor të Maqedonisë së Veriut

Vllehët janë pjesë përbërëse e shoqërisë sonë multietnike, me kontribut të rëndësishëm shoqëror dhe kulturor, në shtetin bashkëkohor të Maqedonisë së Veriut dhe janë pjesë përbërëse nga e kaluara, e tanishmja dhe ardhmëria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, deklaroi sonte zëvendës-kryeministri i obliguar për çështje evropiane, Bojan Mariçiq, në fjalimin në Akademinë solemne për nder të Ditës kombëtare të vllehëve – 23 Maji.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle