0_Maqedoni.Portal SQShoqëri SQ

Maratonë e Shkupit në nder të dhuruesve të organeve dhe palcës së eshtrave dhe ngritje të vetëdijes për dhurim

Ministria e Shëndetësisë u bën thirrje të gjithë qytetarëve t'i mbështesin punonjësit shëndetësor, vullnetarët dhe pacientët e shëruar  të cilët do të vrapojnë në Maratonën e Shkupit, të dielën, më 3 tetor të vitit 2021. Pjesëmarrja në maratonën e Shkupit është në nder të dhuruesve të organeve dhe palcës së eshtrave dhe është në organizim të koordinatores për transplantim, dr. Maja Mojsova-Miovska dhe ISHP Klinika për Hematologji - Shkup, njoftojnë nga MSH.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle