0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQKulturë SQKulturë.Portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Maqedonia e Veriut uron 75 vjetorin jubilar të UNESKO-s

Republika e Maqedonisë së Veriut me urimin e tij u përfshi në shënimin e 75 vjetorit të themelimit të UNESKO-s. Mesazhet të cilat secili shtet i dërgon në botë, dhe të cilat nga sot shpërndahen përmes rrjetit të organizatës botërore, Maqedonia e Veriut i dërgon përmes një videoincizimi me përmbajtje të thesareve kulturore dhe natyrore,si dhe me pjesëmarrje në “Saund çalgija sistem”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle