0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Maqedonia e Veriut duhet të ketë qeveri të re deri në fund të kësaj jave

- Maqedonia e Veriut duhet të ketë Qeveri të re deri në fund të kësaj jave. Mandatari , Dimitar Kovaçevski sot në Kuvend i dorëzoi propozimet për formimin e qeverisë së re dhe programit për punë, ndërsa kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi paralajmëroi se mbledhjen do ta caktojë të shtunën në orën 11. Debati për zgjedhjen e qeverisë së re zgjat më së shumti dy ditë, ndërsa votohet pas përfundimit të tij, më së voni deri në orën 24 ditën e dytë. Qeveria është zgjedhur nëse për të voton shumica e numrit të përgjithshëm të deputetëve.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle