0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQKorrespondentë BotëMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Maqedonia e Veriut do të ftohet në takimin e parë të Komunitetit politik evropian

Maqedonia e Veriut do të ftohet në takimin e parë të Komunitetit politik evropian që duhet të mbahet në fillim të tetorit në Çeki. Turqia dhe Mbretëria e Bashkuar gjithashtu "duhet të ftohen" në takim, i cili duhet t'i tubojë liderët e 27 dhe atyre vendeve kandidate për anëtarësim apo vendeve fqinje në Pragë më 6 tetor, lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Strasburgu.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle