Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të përfshira në projektin francez për mbrojtjen dhe vlerësimin e bërthamave  të vjetra urbane

Tetë qytete në vend janë pjesë e projektit “Njohja, mbrojtja dhe vlerësimi i bërthamave të vjetra urbane në Republikën e Maqedonisë të Veriut dhe Shqipërisë”, organizuar nga Shoqata “Vende dhe qytete me vlera të jashtëzakonshme në Francë”, i cili në vitin 2020 ishte një nga fituesit e konkursit “Projekt i gatshëm/Çelsin në dorë” të Ministrisë për Evropë dhe Punët e Jashtme të Francës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle