0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Maqedonia e Veriut dhe Kosova e përmirësojnë perspektivën e BE-së me marrëveshje për bashkëpunim

Njëmbëdhjetë marrëveshje dhe memorandume të nënshkruara në Shkup, në mbledhjen e parë të përbashkët të qeverive të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, duhet ta thellojnë bashkëpunimin i cili, sipas vlerësimit të kryeministrave të të dy vendeve, Zoran Zaev dhe Albin Kurti, edhe tani është e shkëlqyeshme dhe miqësore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle