0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQPolitikë SQShoqëri SQ

Maqedonia e Veriut dhe Greqia një hap më pranë ndërtimit të interkonektorit të gazit natyror

Kompanitë kombëtare të shpërndarjes të gazit nga Maqedonia e Veriut dhe Greqia, NER dhe DESFA dje nënshkruan një marrëveshje në Selanik mbi bashkëpunimin për zhvillimin dhe ndërtimin e një interkonektori të gazit natyror, që është edhe një hap tjetër më pranë ndërtimit, por që, sipas zëvendëskryeministrit Fatmir Bytyqi, "do të na japë mundësinë të pozicionohemi si një qendër rajonale për furnizimin me gaz të vendeve në rajonin e Evropës Juglindore", raportoi korrespondentja e MIA -s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle