Botë SQBotë.Portal SQ

Manovra detare të Koresë Jugore dhe SHBA-së pas serisë së provave balistike koreanoveriore

Koreja e Jugut dhe SHBA-ja sot kanë filluar stërvitje të përbashkëta detare, me pjesëmarrjen e një aeroplanmbajtëse amerikane, njoftoi ushtria e Koresë së Jugut. Manovrat detare do të mbahen sot dhe nesër, në ujërat jashtë bregut lindor të Koresë së Jugut  theksoi shefi i Shtabit të përbashkët të Koresë Jugore

Butoni Kthehu në krye
Mbylle