0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKulturë SQKulturë.Portal SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Maneva-Çuposka për MIA-n: SHAFM nuk ka hapësirë ​​dinjitoze për punë dhe galeri

Është më se e pahijshme për një vend që ka një shoqatë kaq të rëndësishme si Shoqata e Artistëve figurativë të Maqedonisë (SHAFM), me 75 vjet ekzistencë dhe me një kujtesë të madhe kulturore e artistike nga brezat e mëparshëm, të mos ketë një galeri të përshtatshme dhe një hapësirë ​​dinjitoze për të punuar. Sinqerisht shpresoj për një mendim serioz nga ana e shtetit, dhe ndërgjegjësim se ky problem duhet zgjidhur, tha në intervistë për MIA-n kryetarja e SHAFM-së, prof. dr Jana Maneva-Çuposka.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle