Ballkan SQBallkan.portal SQ

Mandatari Golob në të ardhmen e sheh Slloveninë si një shtet të avancuar, solidar dhe të drejtë

Mandatari për përbërjen e qeverisë sllovene Robert Golobi sot deklaroi se në të ardhmen e sheh Slloveninë si një shtet të avancuar "solidar dhe të drejtë" e cila do të zhvillohet sipas modelit perëndimor-evropian, duke e akuzuar qeverinë në largim se dëshiron ta ngadalësojë procesin.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle