0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

MALMED: Dy lajmërime nga mjekët për dyshime për raste të vdekjes pas marrjes së vaksinës kundër Kovid-19, lidhshmëria nuk është dëshmuar

Po bëhet përpunim i kompletuar për të dëshmuar nëse reaksioni i padëshiruar, në qoftë edhe rast të vdekjes është me të vërtet i lidhur me përdorimin e vaksinës kundër Kovid-19. Dy lajmërime që kemi marr në muajt prill dhe në shtator, janë nga ana e mjekëve, për një 85 vjeçar dhe për një 53 vjeçar, por ende nuk është dëshmuar lidhshmëria me përdorimin e vaksinave, theksoj shefja e Sektorit në Agjencinë për barna dhe pajisje mjekësore (MALMED), Merjem Haxhihamza në takimin e sotshëm onlajn me gazetarët ku morri pjesë edhe u.d i MALMED Lirim Shabani.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle