Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Mali kërkon takim urgjent të Këshillit të Sigurisë për “aktet e agresionit” francez

Autoritetet në Mali kanë kërkuar nga Këshilli i Sigurisë së KB-së për një takim urgjent për t'i dhënë fund asaj siç thonë ata - "akte të agresionit" të Francës në formën e shkeljes së sovranitetit të vendit me mbështetjen që ju jepet grupeve xhihadiste dhe spiunazhit, njofton korrespodenti i MIA-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle