Ballkan SQBallkan.portal SQ

Mali i Zi vendosi sanksione ndaj tre kompanive ruse

Mali i Zi mbështeti sanksionet evropiane kundër tre kompanive ruse, që, sipas kumtesës së Këshillit të BE-së, janë të përfshirë në marrëveshjet për naftë në Siri dhe shërben për mbështetje të operimeve të grupit “Vagner”, për të cilën thuhet se është armatë mercenare ruse, njoftoi “RTCG”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle