0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Mali i Zi e ndaloi importimin e derrave nga Maqedonia e Veriut dhe disa pjesë të Serbisë

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave e Malit të Zi publikoi listë të vendeve prej të cilave është ndaluar importi dhe transitimi i dërgesave të derrave të gjallë dhe të egër vendorë, mishi i tyre dhe produktet prej tyre, me qëllim që të parandalohet murtaja e derrave, njofton korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle