0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Mali i Zi dërgon helikopter Bel 412 të ndihmojë në përballje me zjarret

Mali i Zi I bashkangjitet përpjekjeve për shuarje të zjarreve në Maqedoni të Veriut. Këshilli për mbrojtje dhe siguri i Malit të Zi solli vendim ta miratojë kërkesën e ministres së Mbrojtjes të Malit të Zi, Olivera Injac për udhëzim të helikopterit Bel 412 si ndihmë për Maqedoninë e Veriut për përballje me zjarret, kumtoi Ministria e Mbrojtjes.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle