0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Maksuti: Mekanizmi i BE-së për mbrojtje civile është aktiv që nga fillimi i zjarreve

Mekanizmi I BE-së për mbrojtje civile është aktiv që nga fillimi I zjarreve. Me ndihmën nga Austria, Sllovenia dhe Bullgaria deh aeroplanin nga Rumania deri më tani gjithçka po mbajmë nën kontroll, deklaroi drejtori I Drejtorisë për mbrojtje dhe shpëtim, Bekim Maksuti, I cili së bashku me euroambasadorin Dejvid Gir sot e vizituan kampin e zjarrfikësve austriakë në rajonin e Pehçevës.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle