Evropë SQEvropë.Portal SQKorrespondentë Botë

Makroni para PE-së: Evropa nuk mund gjatë të jetë larg Ballkanit Perëndimor

Presidenti francez Emanuel Makron në fjalimin e tij para Parlamentit Evropian në Strasburg, ku i prezantoi prioritetet e presidencës franceze me BE-në, edhe njëherë theksoi se Ballkani Perëndimor “sipas gjeografisë dhe historisë së vet, si dhe përmes premtimit për të ardhmen që e sjell, janë në zemrën e kontinentit evropian, sjell plagë të cilat na kujtojnë në pasigurinë e paqes dhe të forcës së bashkimit tonë", njofton korrespondenti i MIA-s.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle