Evropë SQEvropë.Portal SQ

Makroni kërkon “falje” nga “harkit” në emër të Francës dhe paralajmëroi “ligj për njohje dhe dëmshpërblim”

 "Nuk do të harrojmë", siguroi presidenti, duke insistuar në "borxhin" e Republikës kundrejt "fëmijëve" të saj viktima të "braktisjes ushtarake" dhe "keqpërdorim të familjeve" pas luftës në Algjeri, lajmëroi korrespondenti i MIA-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle