0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Makroni i bëri thirrje Erdoganit ta “respektojë përzgjedhjen sovrane” të Finlandës dhe Suedisë

Presidenti francez përmes telefonit ka biseduar me homologun turk, i cili tani më disa ditë i refuzon Suedinë dhe Finlandën për të hyrë në NATO, me ç'rast i bëri thirrje homologut të tij turk Rexhep Taip Erdogan për ta "respektuar përzgjedhjen sovrane" të Finlandës dhe të Suedisë që të përfshihen në NATO dhe shpreson se shpejtë do të gjindet "zgjidhje" për heqjen e vetos turke, njofton korrespondenti i MIA-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle