0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Makron: Sanksionet do të jenë në nivel të agresionit, nuk do të jemi të pafuqishëm

Franca dhe aleatët e saj do të vendosin për sanksionet kundër Rusisë "për agresionin për të cilin është përgjegjëse ajo" dhe ato kanë të bëjnë me "industrinë ushtarake, ekonominë dhe energjetikën", theksoi presidenti Emanuel Makron në fjalimin në Pallatin e Eliseut.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle