Evropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Makron i përshëndeti komisarët evropianë në prag të bisedimeve për kryesimin

Presidenti francez, Emanuel Makron në Paris e priti kryetaren e Komisionit evropian, Ursulla fon der Lajen  dhe grupin e eurokomisarëve, me të cilët sot do të bisedojë për prioritetet e kryesimit francez me Këshillin e Bashkimit Evropian. Gjatë kryesimit të vet gjashtëmujor deri në fund të qershorit, Parisi planifikon të fokusohet në ndryshimet klimatike, si dhe në arritjen e marrëveshjes për rrogën minimale në Bashkimin Evropian. Vizita e përfaqësuesve të KE-së filloi në rezidencën zyrtare të presidentit francez

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle