Evropë SQEvropë.Portal SQ

Makron: Franca do të mbështesë Irakun nëse kërcënohet sovraniteti i saj

Franca është e shqetësuar për rritjen e tensioneve në Lindjen e Afërt dhe është e gatshme të mbështesë Irakun nëse kërcënohet sovraniteti i saj, tha presidenti francez Emanuel Makron gjatë një bisede telefonike me kryeministrin irakian Mohamed Shia al Sudani.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle