0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Makron: Franca dhe Gjermania nuk e lënë dialogun me Moskën

Presidenti i Francës, Emanuel Makron, pas takimit me kancelarin gjerman, Olaf Shollc, në Berlin, sot deklaroi se Franca dhe Gjermania nuk do të heqin dorë nga dialogu me Moskën dhe në këtë kontekst për të premten paralajmëroi se do të ketë bisedë telefonike me homologun e tij rus, Vlladimir Putin për krizën në Ukrainë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle