Evropë SQEvropë.Portal SQ

Makron e dënoi përcaktimin absurd të çmimit të energjisë elektrike në Evropë me çmimin e gazit

Presidenti francez Emanuel Makron sot në përfundim të samitit të G7 në Gjermani, dënoi, sipas tij, indeksimin absurd të çmimeve të energjisë elektrike, i cili fuqimisht kontribuon në valën e inflacionit dhe gjeneron fitime të tepërta të paarsyeshme për operatorët.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle