Evropë SQEvropë.Portal SQKorrespondentë Botë

Makron dhe Bajden në ditët në vijim do të realizojnë bisedë telefonike për krizën e nëndetëseve

Zëdhënësi i Qeverisë franceze Gabriel Atal deklaroi se presidenti amerikan Xho Bajden kishte kërkuar bisedë telefonike me presidentin francez Emanuel Makron, pasi Franca e tërhoqi ambasadorin e saj në SHBA për "silurimin" nga Uashingtoni mbi marrëveshjen për ndërtimi i nëndetëseve franceze për Australinë, njofton korrespondenti i MIA-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle